Menu
A+ A A-

Otryskávanie, pieskovanie a tryskanie

otryskavanie -pieskovanie, tryskanie

Otryskávanie, pieskovanie a tryskanie

Tryskanie, nazývané tiež otryskávanie alebo pieskovanie, je technologický postup opracovanie povrchu najrôznejších, zvyčajne tvrdých, materiálov prúdom jemných častíc (abrazívne častice). Najviac sa ako abrazívny materiál používajú oceľové broky, kremičitý piesok, oceľová drť alebo troska. Pre niektoré účely sa používa otryskávanie len prudkým prúdom vody (v tomto prípade nejde o pieskovanie).

Prídeme priamo k Vám kdekoľvek na Slovensku!

cenova_kalkulacia_liate podlahy
Technológia tryskanie ( otryskávanie , pieskovanie ) dokáže veľmi účinne v krátkej dobe pôsobiť ako na plochách menších súčastí a výrobkov (rúrky, disky a rámy kolies, tak aj na pomerne veľkú plochu (kotly, komíny, oceľové konštrukcie)

Otryskávanie - pieskovanie všetkých povrchov realizujeme pomocou najmodernejšej tryskacej techniky, samozrejmosťou je používanie sušeného tlakového vzduchu. Náterové systémy aplikujeme podľa požiadavky odberateľa a špecifikácie náterovej hmoty – od ručnej aplikácie cez nízkotlakové striekanie až po povrstvovanie vysokotlakým bezvzduchovým striekacím zariadením.

Využitie tryskania:

Tryskanie (otryskávanie,pieskovanie) pieskom sa využíva takmer vo všetkých odboroch (autolakovne, stavebníctvo, strojárstvo, ...), opracovaný materiál je po pieskovanie dokonale čistý a pripravený k ďalšiemu použitiu (základná farba, priemyselné nátery, komaxit, metalizácia, pozinkovanie, ...)

Tryskanie a pieskovanie vykonáme v teréne, alebo aj vo Vašej firme.

Tryskanie (otryskávanie,pieskovanie) pieskom dokonale zabezpečí čistenie, odmasťovanie a odstraňovanie starých náterov, hrdzou a nežiaducich povrchov.

Pieskovanie sa používa v stavebníctve na opracovanie muriva, betónu či kameňa. Tryskanie možno tiež použiť na odstránenie graffiti, zvyškov plagátov a podobných nečistôt.


Aké povrchy je možné tryskať?


Tryskať možno rôzne povrchy v exteriéri i v interiéri - murivo, oporné múry, sokle, prvky vo fasáde (rímsy, ostenie okien, zárubne), tehlové a kamenné múry, klenuté stropy starých domov atď..

Tryskať sa môžu tiež rôzne materiály - režné murivo, prírodný kameň (žula, pieskovec, opuka), umelý kameň (terazzo) a betón.

Tryskajú sa tiež zvyšky starých omietok. Mobilné tryskanie možno vykonávať aj kdekoľvek v teréne, bez nutnosti na pripojenie elektrickej energie a zdrojmi vody.

 

Kontaktné informácie

Liate podlahy - Kamenné koberce - Otryskávanie:
Mobil:
0904 322 222
E-mail: kubovic@kpnreal.sk
Mobil: 0902 362 361
E-mail: natery@kpnreal.sk

OPRAVY MATERIÁLOV